Portfoolio

KUTSE TAOTLEJA CV

1. Andmed

NimiEVELIN LAANEMÄE
Isikukood48106016020
ElukohtEdela 5-3, Viljandi linn 71014
HaridusBakalaurus
Teenistuskäik01.03.2010 – …  MTÜ Nõutuba, juhatuse liige ja tööline. MTÜga seonduv asjaajamine, sh hangetel osalemine ja raamatupidamine; Võlanõustamise ja usaldusisikuteenuse osutamine; tööharjutuse ja tööklubi koolitaja.  
Aktiivne panus täiskasvanukoolituse, -hariduse valdkonnas (v.a. 5.tase)* Olen Viljandimaa 2023.aasta aasta koolitaja nominent;
* viimase viie aasta jooksul aktiivne tööharjutuste ja tööklubi gruppide koolitaja;
* tulenevalt ühiskonnas toimuvast koolitan ennast kriisikoolitajaks;
* osalen Viljandimaa koolitajate ühisüritustel, mida koordineerib Siirius Sikka.

2. Keeleoskuse tase2

Emakeel: eesti keel

VõõrkeelMõistmineRääkimineKirjutamine
KuulamineLugemineSuuline suhtlusSuuline esitlus
Inglise keelA2A2A1A1 A1
Sakasa keelA2A2A1A1A2
      

3. Töökogemus täiskasvanute koolitajana3 (Viimase viie aasta tegevus)

NrAastaKoolituse korraldaja, nimi ja kontaktKoolituse teema/valdkondKoolituse sihtrühmKoolituse maht1
1.2025Päästeamet, Tea RaidsaluOleValmis! appkogukond1akh
2.2024Jako Koolitus OÜ; Karolina Kamenik koolitused@jako.eeTööklubi Viljandis, 2 gruppitöötud30 h (3 h x 10)
3.2024Sotsiaalne Kaasatus MTÜ; Jaanus Mäe sotsiaalnekaasatus@gmail.comTööharjutus ValgasNoored töötud  (16-29.aastased)95h (5h x 19päeva)
4.2024Rosmark OÜ; Marek Koitla rosmark.info@gmail.comTööharjutus ViljandisTöötud225h (5h x 45päeva)
5.2023OÜ Reiting PR;  Marge Targama marge.targama@reiting.eeTööklubi Viljandis, 2 gruppiTöötud30 h (3 h x 10)
6.2023MTÜ Nõutuba; noutuba@gmail.comTööharjutus ViljandisTöötud225h (5h x 45päeva)
7.2022/2023OÜ Tropico; Alex TropeTööharjutus Viljandis, Tartus, Tõrvas, kokku 4 gruppiTöötud200h (5h x 40päeva) 225h (5h x 45päeva) x 3
8.2022Jako Koolitus OÜ; Karolina Kamenik koolitused@jako.eeTööklubi ViljandisTöötud30 h (3 h x 10)
9.2021OÜ Reiting PR; Marge Targama marge.targama@reiting.eeTööklubi ViljandisTöötud30 h (3 h x 10)
10.2021MTÜ Meelevald; Alex TropeTööharjutus ValgasTöötud (teooria + praktilised tööülesanded koostöös KOV-iga85h (5h x 17 päeva)
11.2020/2021MTÜ Meelevald; Alex TropeTööharjutus Viljandis, 2 gruppiTöötud225h (5h x 45päeva) x 2

4. Publikatsioonide loetelu (nimetage olulisemad)4

1 Akadeemilistes tundides (a 45 min)
2 http://www.kutsekoda.ee/et/kutseregister/kutsestandardid/10412134/lisad/10412305
Märkige igasse lahtrisse vastavalt A1, A2, B1, B2, C1 või C2
3 Koolitusalase tegevusega seotud töökohad, mis tõendavad vajaliku koolitusalase kogemuse olemasolu 
4 Vajalik täiskasvanute koolitaja, tase 8 kutse taotlejatele


Lisa 2

Kompetentsipõhise eneseanalüüsi vorm täiskasvanute koolitaja  6. taseme kutse taastõendajale

Taotleja ees- ja perekonnanimi: EVELIN LAANEMÄE

Palume Teil analüüsida 6. tasemele vastavaid kompetentse, kus iga kompetentsi puhul on esitatud tegevusnäitajad. Lahtris „Kompetentsi tõendamine“on võimalik sisestada tekst pikkusega kuni 2000 tähemärki. Kirjeldage, analüüsige ja tooge näiteid oma tegevuse kohta koolitajana, mis iseloomustab kõige paremini Teie käitumist koolitusprotsessis. Lahtris „Viide tõendusmaterjalile“, kus on märge Tõendusmaterjalide esitamine palun lisage faktilisi andmeid, materjalide linke jne, mis tõendavad kompetentsi ilmnemist vm olulist informatsiooni enda kui koolitaja tegevuse kohta.

Portfoolios esitatud tõendusmaterjalid peavad iseloomustama konkreetset kompetentsi ja olema otselingiga kättesaadavad.

Loe lisaks www.andras.ee kodulehelt „E-portfoolio koostamise juhendit“, et saada infot, millised materjalid on sobilikud tõendusmaterjalid.

4. Tegelemine arendus-, loome- ja teadustööga 
4.1 Osaleb aktiivselt täiskasvanute koolitajate võrgustikes ja koolitajate kogukonna tegevustes, avaldades arvamust ja tehes ettepanekuid täiskasvanuõppe valdkonnas.
Kompetentsi tõendamineMinu üheks huviks on kursis olla täiskasvanuharidusega ja sellega seonduvaga. Osalen Viljandi maakonna koolitajate ühenduse aruteludel ja sündmustel, mida koordineerib Siirius Sikka. Mind valiti Viljandimaa 2023.aasta aasta koolitaja nominendiks. See näitab, et minu tegevusi on märgatud ja tunnustati.   Mind on kutsutud nii osaleja kui esinejana seminaridele, infopäevadele kui ümarlaudadele. Pealmised korraldajad on olnud Eesti Töötukassa, Sotsiaalministeerium ja kohaliku tasandi MTÜ-d. Viimastel aastatel olen ennast mitmeid kordi täiendanud Kaitseliidu Koolis, kus koolituste aluseks on tugevad koolituskavad. Osaledes ise koolitustel, pooldan elukestvat õpet ja utsitan teisi koolitustel osalema ning neid lõpetama (kui on alustatud, lõpeta ära).   Hindan kõrgelt võimalust suhelda teiste koolitajatega koolituste nii öelda köögipoolest. Samuti kohaliku tasandi partnerite ja teiste koolitus firmadega – koostöös peitub jõud.

Viide tõendusmaterjalileKutse_Evelin_Laanemäe
Koolitajate Võrgustiku kokkuvõte veb 2025
CV_Evelin_Laanemae
5. Professionaalne enesearendamine
5.1 Analüüsib ja hindab oma tegevust õppeprotsessis, toob välja enda tugevused ja arenguvajadused.
Kompetentsi tõendaminePooldan ja soodustan tagasiside küsimist nii koolitatavatelt, partneritelt kui koolituse tellijalt nii protsessi keskel kui lõpus kokkuvõtvalt tervele koolitusele. Tagasiside küsimist teen vastavalt grupile. Mõni grupp ei soovi suuliselt tagasisidestada. Sellisel juhul olen pakkunud välja erinevaid kirjalike võimalusi, valides neist ühe konkreetse. Nt võimalus kodus kirjutada, kirjutada vabas vormis, täita küsimustik või teha grupitööna. Mõned korrad on ka joonistatud või tehtud kollaaž ja pärast juurde räägitud. Kokkuvõtva tagasiside soovin saada kirjalikult. Nii on endal hiljem hea neid ülevaadata ja analüüsida. Tähtis on analüüsida tagasisidet, et mis saaks muuta paremaks, millises osas ennast täiendada, mida teha teisiti/muuta. Koolituspäeva käigus teen enda tarbeks lühikesi märkmeid. Päeva lõpetades või äärmisel juhul järgneval päeval, teen eneseanalüüsi selle põhjal kuidas minu arvates sujus koolituspäev. Iga päev on eriline ja vajab ülevaatamist/märkamist. Mina püüan ennast täiendada kasutades enese reflektsiooni. Vajadusel loen ja uurin valdkonnapõhist kirjandust veel lisaks ning osalen erinevatel koolitustel, et oma silmaringi arendada. Samuti analüüsin millist õppematerjali antud konkreetses grupis kasutada. Kõigile ei sobi kõik meetodid ja vahendid, tuleb leida antud grupile sobiv. Täiendan ennast koolitustel, eelistan kohal käimisega koolitusi. Nii saan kohe vajadusel juurde küsida ja minu jaoks on lihtsam keskenduda kui arvuti ekraani taga. Aastate jooksul olen õppinud vahet tegema enda tunnetel ja teiste tunnetel – ei võta koolitatavate emotsioone enam nii isiklikult. Samuti on paranenud oskus teemas püsida. Tihti soovivad osalejad rääkida hoopis muudel teemadel. Teemas püsimine, teemasse tagasi tulemine – arenen. Kui osalejatele teema ei meeldi või ei kõneta see neid, siis tuleb kiiresti leida varuvarjant kuidas teema osalejateni viia. Kasutada nö tagavara varjanti.
Viide tõendusmaterjalile(Tõendusmaterjalide esitamine)
5.2 Hindab oma füüsilist, vaimset ja emotsionaalset seisundit, võtab kasutusele abinõud tasakaalu saavutamiseks ja säilitamiseks.
Kompetentsi tõendamineRaskuste korral olen õppinud abi küsima nii eraelus kui tööalaselt. Hindan kõrgelt võimalust osaleda kovisioonidel ja supervisioonidel. Samuti suhelda vajadusel teiste koolitajatega lähtudes eetilistest alustest. Vahest tuleb lähtuda ka teemast. Pingete maandamiseks armastan lastega koos lõõgastuda, käsitööd teha või tegutsen Naiskodukaitse valdkondades, s.h erinevad vabatahtlikud heategevusprojektid. Lapsed aitavad sisemiselt areneda kui ka pingeid maha võtta oma lapselikusega, mis me täiskasvanuna kipume ära unustama.
Viide tõendusmaterjalile 
5.3 Hoiab end kursis uuemate suundadega täiskasvanukoolituse valdkonnas. Käsitleb ennast õppijana, vastutab enda arengu eest.
Kompetentsi tõendaminePooldan elukestvat õpet – nii enda arendamise kohapealt kui teiste arendamisega. Osaledes ise koolitustel, on vahest huvitav vaadata kuidas üks või teine koolituse osa on ülesse ehitatud. Mõni hästi unustatud mõtte, meetodi või oskuse meelde tuletamine annab justkui positiivse laengu. Olen osalenud mitmetel infopäevadel, seminaridel ja aruteludel. Toon siin kohal ühe oluliseima partneri: Eesti Töötukassa (iga aasta detsembris Partnerluspäev veebis). Kuulan erinevaid podcaste ja veebiseminare. Samuti jälgin Andrase kodulehte ja saadetud e-kirju. Koos koolitatavatega uurime Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehte. Õpin Tallinna Majanduskoolis õigusassistendiks. Üks asi on omandada õpitav eriala. Teisipidi on huvitav jälgida kuidas selles koolis väga erinevad õpetajad õpetavad; milliseid meetodeid nad kasutavad? milliseid abivahendeid? Kui palju on tund ettevalmistatud? Kuidas lahendatakse „rumalaid“ küsimusi? Koolis toimuvad muutused (direktori vahetus, koolide liitumine, õpetajate ebakindlus, käsunduslepingud jm). Ja palju muud. Naiskodukaitse liinis koolitan ennast kriisikoolitajaks. 03.04.2025; 24.04.2025; 08.05.2025 toimuvad veebis Elanikkonnakaitse kriisikoolitaja infoõhtud. 30.03.2025 ja 27.04.2025 kriisikoolitajate õppepäevad Põlvas.
Viide tõendusmaterjalileEneseväljenduse algõppe tunnistus
Koolitaja algõppe tunnistus Elanikkonnakaitse_kriisikoolitaja_õppepäev_30.03_ja_27.04_ajakava Kutse